Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

GMINNY DZIEŃ DZIECKA 

 

Po raz pierwszy Dzień Dziecka w Gminie Świerczów odbył się na sportowo. Na kompleksie boisk Orlik 2012 w Bąkowicach przeprowadzony został I Turniej Piłki Nożnej. Zawody te, to kolejne działanie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Rozgrywki przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych I-III i IV-VI pomiędzy chłopcami i dziewczętami ze szkół z Dąbrowy i Bąkowic. W kategorii dzieci młodszych zwyciężyła szkoła z Dąbrowy, natomiast w kategoriach starszych wygrały dziewczęta i chłopcy z Bąkowic. Ideą turnieju nie są wyniki i zwycięstwa, a inne ważniejsze wartości, takie jak: popularyzacja sportu, zasady fair – play, alternatywa spędzania czasu wolnego, sportowy i zdrowy tryb życia, integracja dzieci oraz przede wszystkim dobra zabawa. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i materiały dotyczące kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, a co ważne, wszystkie dzieci otrzymały medale i drobne upominki.

Mali sportowcy składają podziękowania dla Pani Wójt Gminy Świerczów Barbary Bednarz za nagrody i upominki oraz za pomoc w organizacji ich święta.

                                                                                                       Andrzej Piwowarczyk

wstecz